Türkiye'nin En İyi Sohbet Odaları

Gel Biraz sohbet edelim.

Chat Nedir?

Geçmişden Günümüze Chat’in Hikayesi

Chat (internet relay chat) olarak tanınan ve irc server tabanlı yazılı sohbet odaları sistemi olan chat siteleri milyonlarca insanın özgürce sohbet ve arkadaşlık kurdukları mekandır. İlk olarak chat finlandiya ve amerika arasında yapılmıştı. Öncesi de var tabi ki mesela ilk chat altı kanallı idi ve her kanalda en fazla beş kişi sohbet edebiliyordu. Peki yıl kaçtı 1973 zamanda kaybolmak gibi birşey hani. Eski zamanları düşününce şu yaşadığımız dönemle kıyas edince gerçekten insanın nerden nereye diyesi geliyor. O zamanlar da imkanlar kısıtlı her şeyden evvel bizim türkiye’de bütün bunlardan haberimiz bile yok. O zamanlarda biz tek kanallı televizyon olan trt1 yayınını izliyorduk ve chat falan bir haberimiz dahi yoktu.

Chat İle Günümüz Çağının Tanışması

Yaşadığımız yıllarda ise çok başka nerde ise tüm web sitelerinin ve uygulamaların sohbet özelliği var, zaten olmaması düşünülemez bile. Aklımıza gelenler şuan için sosyal medya ve benzeri siteler ama öyle değil aslında chat sitelerinin temel çıkış noktası çok farklıdır. Amaç bizden çok uzakta olan insanlar ile iletişim halinde olmak çatlayana kadar eğlen chat ortamında sohbet yapmaktır. Şuan kullanıdığınız eglen.net chat sitesi gibi. Metin tabanlı yani yazışarak yaptığımız chat yeni insanlar tanımak adına en güzel ortamlardan bir tanesidir arkadaşlar. Kullanıcı kitlesi azalsada hala eğlence ve arkadaş bulma noktasında chat odaları ilk sıralarda geliyor.

Chat’in Türkiyede Kullanılmaya Başlandığı Zamanlar

Türkiye de yükseliş dönemi ise dalnet sonrası zamanlardır, buda 2002 yılında başlayıp 2005 yılında poüler olduğu dönemdir arkadaşlar. Bir çok chat sitesi kullanıma açılmış ve insanlar buraları doldurmuşlardır. Peki insanları çeken nokta neydi? Kendilerini yalnız hissetmeleri bastırılmış duygular, yeni kişilerle arkadaş olma merakı, beklide bazı insanlar için cinsel iç güdelerin çekinmeden dışa vurulacağı tek alanlar idi. Ama bütün bunlar öyle olsa bile en güzel ve harika arkadaşlıklarında ev sahibi olmuştur chat siteleri arkadaşlar.

Şu anda chat yapmak için ne yapmalı peki?

Hemen bir eğlence dolu chat sitesi bulmalı ve çevrim içi insanlar ile yeni arkadaşlıklar kurmak için chat etmeye başlama zamanıdır. Bu güzel bir tavsiye tabi ki eğer değişik ve heyecanlı aynı zamanda eğlenceli bir ortam arıyor iseniz eğlen chat odalarını mutlaka ziyaret etmelisiniz diyorum arkadaşlar. İnsanları eğlendiren, eğlenirken keyifli zamanlara ortam sunan eglen.net chat ortamını şimdi sizlerde keşfetmeye hazır olun.